FAALİYET

YEŞİLKAMERA

Sosyal sorumluluk anlayışı ile dünya üniversite gençlerinin dikkatini çevre konusuna çekmek ve bu yolla dünya kamuoyunun tüm kesimlerini bilgilendirmek amacıyla uluslararası çapta ‘Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması, düzenlemektedir.

‘Çevre ve Geri Dönüşüm’ temasıyla ilki 2010, ikincisi ise 2011 yılında düzenlenen Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması, 2012 yılında "Su, Çevre ve Hayat" temasıyla 3. kez düzenlenmiştir. 4. Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması 2013 yılında ise “Yaşlanan Dünyaya Genç Bakış” temasına vurgu yapılarak düzenlendi. 5. Uluslararası Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması ise 2016 yılında ise rekor katılımla  düzenlendi.

Yeşil Kamera kapsamında bu güne kadar 500.000 TL değerin üzerinde ödül üniversite öğrencilerine 5 yılda dağıtıldı. Yarışmaya bu güne kadar binlerce öğrenci çevre adına katkı sağladı. Yeşil Kamera filimleri bu güne kadar yüzbinlerce izleyici ile çok sayıda salonda ve web ortamında buluştu.

Uluslararası Yeşil Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması’nın ana hedeflerinden biri, hızla yaşlanan dünyaya genç bir bakış ile yaklaşarak çevre sorunları konusunda dünya genelinde çözüm üretmeye katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmaktır. 

E-BÜLTEN

Bize mail adresinizi ulaştırarak , yeniliklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

TAKİPTE KALIN