loader

HAKKIMIZDA

RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ (REI) son yıllarda dünyadaki hızlı tüketimin yol açtığı sorunların giderilmesi ve kaynakların doğru kullanılarak atık yönetiminin geliştirilmesi amacıyla 2007 yılından bu yana, GRUP E Yayıncılık Danışmanlık Turizm Organizasyon Ticaret Limited Şirketi bünyesinde, aylık, Türkçe-İngilizce olarak yayınlanmaktır.

Derginin Kurucusu Türkay Özgür'dür. RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ, çevre ve atık yönetimi alanında, sektörün öncü dernek, firma, kurum ve kuruluşlarını çatısı altına toplayan, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün öncülüğünde kurulan, Atıkları Kaynağında Ayrı Toplama Derneği (AKAT) üyesidir...RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ ayrıca, Türkiye'deki çevre ve geri dönüşüm sektöründe bir çok lisanslı firmayı çatısı altında toplayan dernek ve kuruluşlara da üyedir.

RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ'nin Danışma Kurulu'nda, çevre ve geri dönüşüm sektöründeki önemli dernek, vakıf ve firmaların temsilcilerin yanı sıra çok sayıda akademisyen de bulunmaktadır.

RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ, Türkiye'de, başta T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere, Bakanlıklar, Konsolosluklar, Ticaret ve Sanayi Odaları, Belediyeler, Holdingler; Serbest Bölgeler, Organize Sanayi Bölgeleri ile Çevre ve Geri Dönüşüm Sektöründeki firmalara gönderilmektedir... RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ'nin ayrıca geniş bir yelpazeye yayılan çok sayıda abonesi de bulunmaktadır.

RECYCLING INDUSTRY, Türkçe-İngilizce yayınlanmakta; dünyanın 17 ülkesine gönderilmekte ve gelişmeleri gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yerinde takip etmektedir. Dergi pek çok uluslararası organizasyona doğrudan katılmış ve pek çok organizasyona katkı sağlamıştır.

RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ, Atık-Geri Dönüşüm Endüstrisi ve Çevre alanında sadece yayıncılık değil; aynı zamanda sektöre katma değer kazandırmak için de sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmektedir...

REI, öte yandan atık ve geri dönüşüm sektörünün bir çok güçlü firma ve derneğinin sponsorluğunda, Çevre Koleji ile birlikte "Biz Artık Çöp Değiliz / Anaokulları Arası Geri Dönüşüm Etkinliği" de düzenlemektedir.

RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ, REW Fuarları'nın (Geri Dönüşüm ve Çevre Teknolojileri) da 5 yıldır Resmi Basın Sponsorluğu'nu yapmakta olup pek çok kongre ve etkinliğin de Ana Sponsorluğu'nu da üstlenmiştir.

RECYCLING INDUSTRY DERGİSİ ayrıca, her türlü atığın insana ve çevreye yaptığı zararlı etkilerin yok edilmesi için gereken kamuoyu bilincinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın desteği; önde gelen sponsor firma ve kuruluşun katkılarıyla YEŞİL KAMERA / Üniversiteler Arası 'Geri Dönüşüm ve Çevre' konulu Kısa Film Yarışması'nı da 2009'dan bu yana her yıl düzenli olarak düzenlemektedir.

REI Recycling INDUSTRY Dergisi ayrıca çevre ve atık yönetimi sektörüyle ilgili panel ve sempozyum gibi çeşitli organizasyonlara da imza atmaktadır.